Henna pudrowa – znasz jej dobroczynne działanie? 

Henna pudrowa – znasz jej dobroczynne działanie? 

Henna pudrowa to świetna alternatywa dla makijażu permanentnego! Pięknie odbija się na skórze, a co ważniejsze - odżywia naszego włosa oraz stymuluje wzrost nowego. 🧖🏻‍♀️
Co to tak właściwie jest henna pudrowa i czym się różni od zwykłej henny proszkowej bądź farbki? 🧐
Henna to barwnik roślinny składający się w głównej mierze z ekstraktu liści lawsonii oraz dodatków takich jak ekstrakt z indygo czy rumianku. Sama w sobie jest kolorem blisko czerwonego/pomarańczowego. Dlatego też, aby barwiła na chłodne brązy, grafity i inne pochodne kolory musi mieć w sobie barwnik czarny tzw. „sztuczną hennę” - czyli PPD. Im ciemniejszy kolor - tym więcej PPD w składzie.
Czym się jednak różni od klasycznej henny proszkowej czy farbek żelowych/kremowych?
🌱 Przede wszystkim nie potrzebuje oksydantu (nadtlenek wodoru) aby zafarbować. Jest to zarówno plus jak i minus. Jaki jest minus? Czas trzymania preparatu. Hennę pudrową łączymy z wodą, wobec czego musimy wykazać się nieco większą dozą cierpliwości i dać jej czas na zafarbowanie. Plusem jest fakt, że mniej ingerujemy w strukturę włosa.
🌱 Bogata paleta barw! Od chłodnych blondów po ciepłe brązy - w zależności od marki, na jakiej pracujemy, możemy mieć nawet 14 kolorów w ofercie, a te 14 kolorów możemy ze sobą pięknie łączyć tworząc kolejne odcienie! Można by rzec, że mamy tu nieskończenie wiele możliwości. Jako brwistki musimy jednak zwracać uwagę na proporcje oraz konsystencję produktu - polecam zapisywać sobie mikstury kolorów do każdej klientki, ponieważ jeden miks kolorów może dać nam różne odbicie. Co więcej - na każdej skórze i włosiu dany miks może zupełnie inaczej wyglądać!
🌱 MISJA - ODŻYWIANIE. Do tej pory wszystko, co barwiło włos, służyło TYLKO do barwienia. Henna pudrowa to nie pieczątka na skórze z gwarancją nieścieralności. To odżywianie, stymulowanie włosków, które zostały niegdyś pozbawione życia (kto pamięta lata 90. i cienkie nitki nad oczami zamiast łuku brwiowego?). Przy hennie pudrowej możemy zaobserwować wyrastanie drobnych włosków wzdłuż konturu farbowania. Dodając do tego odpowiednią pielęgnację i masaże możemy sprawić, że nasze brwi odzyskają swój kształt!
Pamiętajmy jednak, że pracujemy na powierzchni naskórka, a ten się złuszcza. Dlatego nie wierzmy w obietnice, iż henna pudrowa, czy jakikolwiek inny farbnik, będzie się utrzymywał miesiąc czasu! Gdybyśmy się nie myły i nie pociły, siedziały w klimatyzowanym pomieszczeniu przez miesiąc to może i tak. Ale naskórek się złuszcza. Jeśli chcemy, aby coś się trzymało na stałe - powinnyśmy pomyśleć o makijażu permanentnym. W innym wypadku henna zadziała zupełnie jak każdy inny farbnik, samoopalacz, czy marker pomazany na skórze - będzie z nami nawet tydzień, nawet i dwa tygodnie jeśli nie mamy tłustej skóry, natomiast prędzej czy później się po prostu złuszczy.
Mam nadzieję, że tym postem rozjaśniłam wszelkie wątpliwości związane z tematem henny pudrowej. Jeśli masz do mnie pytania - napisz je w komentarzu! ❤
Miłego wieczoru 💋
Anna Jarniewska,
Instruktor Lash Design Warszawa
________
Aktualny cennik usług stylizacji rzęs i brwi: https://www.lashon.com.pl/cennik-rzesy/
Oferta szkoleniowa ze stylizacji brwi:
Terminy szkoleń:

Leave a Reply